Kyoto Tool (KTC) BP4M30TP Impact Wrench Socket, Opposite Side Dimensions: 1.2 x Insertion Angle: 0.5 x Total Length: 3.0 inches (30 x 12.7 x 75 mm), Semi-Deep Thin, 1 Piece
★★★★★ 4.8 148 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by userviciosanestesicos.es
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Opposite Side Dimensions: 1.2 inches (30 mm)
  • Drive: 0.5 inches (12.7 mm)
  • Total Length: 3.0 inches (75 mm)
Brand Name KTC
Unit Count 1.0 Count
Item Length 3 Inches
Item Weight 349 Grams
Drive System External Hex
Finish Types Powder Coated
Manufacturer 京都機械工具(KTC)
Model Number BP4M30TP
Material Type Metal
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
148 ratings | 61 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (129)
4 stars
2% (3)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (15)